Duo loftid

  • #Eesti
  • #Tartu
  • #rekonstrueerimine
  • #kortermaja
  • #hotell
Duo Loftid elegantne kuldsetes, kollastes ja mustades toonides fuajee.

Asukoht

Lai 29, Tartu

Pindala

3171 m2

Staatus

Valmis 2021

Tellija

Scandium Kinnisvara

Arhitektuur

Margit Aule ja Katri Vanamets

Sisearhitektuur

Liis Tarbe ja Katariina Teigar

Fotod

Tõnu Tunnel

Tartu vanalinna peamise jalutustänava Rüütli ääres asub endine telefonikeskjaama hoone. Scandium Kinnisvara omanikud nägid selles potentsiaali luua esinduslik ja uuenduslik kontseptsiooniga kortermaja. Duo Loftid ei ole pelgalt kodu, vaid pakub ka mugavusteenuseid. Hoones on läbi kahe korruse ulatuvad loftid ehk kõrgete lagede ja avatud planeeringuga korterid ning ühiseks kasutamiseks mõeldud kino, jõusaal, kohvikud, katuseterrass ja pesupesemisruum.

Maja jaguneb kaheks: vanem osa on funktsionalistlik hoone, mis valmis 1937. aastal ning on tänaseks mälestis. Uuem, lintakendega modernistlik maht on ehitatud 1979. aastal. Ajalooliselt oli tegutses hoones telefonikeskjaam, kust sai saata telegramme. Restaureerimise käigus säilis hoone omaaegne hiilgus: kõrged laed, avar trepikoda, väärikad detailid, sealhulgas uksed ja aknad.

Duo Loftid maja uus siselahendus tõstab seda väärikust värvide, detailide ja materjalidega esile, kasutades kuldse, kollase ja musta sümbioosi. Tellija, ehitaja ja sisearhitektid tegid koostööd, et jõuda üksikasjaliku lõppviimistluseni.

Meediakajastus

Eelmine projekt

Tallinna Tehnika­kõrgkool

Järgmine projekt

Nordecon