Uudised

2022

LUMIA ja Fausto sõlmisid lepingu Fahle Katlamaja projekteerimiseks

Üks kiiremini arenevaid Tallinna äripiirkondi on saamas uue maamärgi. Fausto Capital ja LUMIA on sõlminud ajaloolise Katlamaja uuenemise projekteerimislepingu. Hoones on säilinud palju põnevaid tehnoloogilisi seadmeid nagu katlad vagonetid, raudteeliiprid koos maaaluste tehnoloogiliste tunnelitega. Tõmbenumbriks saab olema restaureeritud korsten, mille tippu on planeeritud Tallinna uus vaateplatvorm.

Fausto ja LUMIA koostöös on valminud ja nüüdseks kasutusel üle 30 000 m² uut büroopinda Fahle Park'is. Piirkonna positiivset ümbersündi on ka avalikkus märganud - selle aasta veebruaris tunnistati galeriid Kultuurkapitali aastapreemiaga kategoorias vanast uus.

Arhitektuur: Lumia (Margit Aule, Toomas Adrikorn, Karina Krestinov Laura Ojala)

Fahle korstnast Lugu Ringvaates

Aasta tagasi proovis teleajakirjanik Jüri Mutika Fahle korstna otsa ronida, kutsus LUMIA arhitekti Margit Aulet ka kaasa. Videolugu saab vaadata siit: https://www.err.ee/1608161173/kunagise-fahle-katlamaja-korstnast-tallinnas-saab-vaatetorn

Margit Aule rääkis äripäeva raadios hoonetele uue funktsiooni andmisest

LUMIA partner Margit Aule koos Uusmaa maakler Aira Veelmaa ja Fausto müügidirektor Einar Niinega rääkisid Äripäeva raadios, kuidas vanade hoonete taaskasutamine on keskkonnasäästlik ja mälestised annavad Fahlele unikaalse näo. Kuula saadet: https://www.aripaev.ee/raadio/episood/vana-ja-vasinud-kontor-ei-koida-kedagi

LUMIA koos Fausto Capitali ja Occoga loob uut sisu Fahle Katlamajale

LUMIA arhitektid on loomas uut elu Fahle viimasele rekonstrueeritavale mälestisele - Katlamajale. See ca 6000 m suuruse pinnaga hoone on tõeline industriaalarhitektuuri pärl, mis oleks ideaalne kodu mõnele ambitsioonikale ja kastist välja mõtlevale ettevõttele.

Katlamaja ehitati 1922. aastal, selles kohas oli veski juba 13. sajandil. Põhja-Eesti klindi serval asuva Katlamaja kõrvalt voolas kunagi Härjapea jõgi, mille kaudu sai vett nii Vanalinn kui ka Kadriorg. Jäljed veekanalitest on maa sees senini alles.

Avara siseruumiga hoone on hetkel ühekorruseline ja selles on säilinud lisaks katlale ka tehnoloogilisi seadmeid ja käiguteid, mis annavad ruumile unikaalse industriaal-ajaloolise ilme. Lisame uusi vahekorruseid jättes nendesse avasid, et valgus ja vaatepilk saaks ruumis liikuda.

Fausto Capitalil on plaanis ehitust alustada veel sel aastal. Sisustamisel osaleb Occo.

Fotod: Martin Siplane

Uuenemise eskiis autorid: Margit Aule, Toomas Adrikorn, Karina Krestinov, Laura Ojala

Fahle Park Fausto Capital

LUMIA ideekavand Triple Net Capitali kutsutud ideekonkursile

Inspireerusime vaadetest, mis hoonetest avanema hakkab, Harku järvele ja Astangu metsamassiivile ning pakkusime valge ja kerge majade kobara, kus kogu hoone perimeetris on rõdud. Eluruumi laienemine õue annab kompaktsele korterile lisakvaliteedi. Hoonete vaheline ruum on roheline, autod on peidetud hoonet ümbritsevasse tõstetud maastiku alla.

Toomas Adrikorn Margit Aule, Katri Mets, Karina Krestinov, Kristo Põlluaas

LUMIA ideekavand Uusküla spakonkursile

Peipsi põhjakalda liivarannad on kaunis puhkusekoht, kuhu uue spaahotelli lahenduse leidmiseks korraldati ideekonkurss. LUMIA kavand "Düün" pakkus mändide vahele mahuliselt liigendatud hoone, kus funktsioonid on paigutatud arvestades ilmakaari. Spa ja restoran õhtupäikese ja järvevaate suunas, ka tubade plokk on liigendatud, et anda paremaid vaateid. Fassaadeimaterjalina pakkusime patineeritud vaske, mis toimib koosmõjus männiokaste rohelise ja puukoore pruuniga.

Ajalooliselt on kinnistul asunud Sillamäe keemiakombinaadi puhkekeskuse kompleksi hoonestus.

Autorid: Toomas Adrikorn, Margit Aule, Karina Krestinov, Katri Mets

Fahle galerii sai Kultuurkapitali aastapreemia

LUMIA koos KINO maastikuarhitektide ja studio ARGUSega sai Kultuurkapitali aastapreemia kategoorias vanast uus. Žürii tõi välja hästi õnnestunud sümbioosi uuest, vanast, arhitektuurist ja haljastusest. Fahle pargi uut kohtumispaika on vääriliselt märgatud.

Margit Aule ja Toomas Adrikorn asutasid LUMIA

Margit Aule ja Toomas Adrikorn asutasid LUMIA 2021. aastal, peale kuus aastat varem alanud koostööd KAOS Arhitektides.

LUMIA on Tallinnas tegutsev arhitektuuribüroo, millel on laialdane töökogemus moodsa kontekstuaalse arhitektuuri loomisel. LUMIA portfoolios on muu hulgas Arhitektide Liidu aastapreemia saanud Palverännumaja Vastseliinas ja Kultuurkapitali aastapreemia pälvinud Eesti Vabariigi suursaatkonna hoone Moskvas.

Nime LUMIA tähendused on tõlgendusteks avatud, peegeldades ühisest visioonist ja väärtustest kantud loomingut. Tööde keskmes on olemasoleva ja uue tundlik põimimine tervikuks.

Ühendavat ruumi loob 12 spetsialistist koosnev meeskond: Toomas Adrikorn, Margit Aule, Karina Krestinov, Moonika Liias, Kristi Merilo, Katri Mets, Laura Ojala, Kristo Põlluaas, Celine-Cathy Raaga, Laura Susi, Viivika Tiirik, Katrin Vilba.