Eesti peakonsulaat San Franciscos

  • #SanFrancisco
  • #avalik
  • #renoveerimine
  • #välisesindus
  • #büroo
  • #tööstus
Meeting room in the Consulate General of Estonia in San Francisco

Asukoht

101 Natoma Street, San Francisco, USA

Pindala

170 m2

Staatus

Valmis 2021

Tellija

Välisministeerium

Sisearhitektuur

Margit Aule, Liis Tarbe ja Elo Liina Kaivo

Fotod

Mikiko Kikuyama

Äripiirkonna südames, ajaloolises kolmekordses majas sai Eesti Vabariigi peakonsulaat San Franciscos endale uued ruumid 2019. aastal. Realiseerunud lahendus on kutsutud konkursi võidutöö. Žürii hinnangul oli LUMIA esitatud kavand kõige paremini tabanud San Francisco konteksti ja õhustikku.

Meie peamine eesmärk oli maksimeerida avatud ala, mida on vaja vastuvõttudeks ja muudeks üritusteks, samal ajal tagades hea ja privaatse ruumi töökohtade jaoks. Soovisime luua keskkonna, mis oleks vabameelne, moodne ja väärikas, kasutades samas ära endise tööstushoone esteetikat ja vaimu.

Põnev oli taaskord töötada nii professionaalse tellijaga, nagu seda on välisministeerium. Käisime korduvalt San Francisco kohapeal, nii projekteerides kui ka autorijärelevalve käigus sai läbi mõeldud iga viimane kui detail. Peakonsulaat asub USA ühes kalleimas piirkonnas, mistõttu pidime lahendust välja töötades vaeva nägema, et ehituseelarvesse mahtuda.

Nõuded ehitamisele ja projektile on San Franciscos väga erinevad sellest, millega oleme harjunud Eestis – alates teises süsteemis mõõtühikutest, mistõttu tuli kõik joonised konverteerida, kuni värvikaartideni. Seinte toonid tuli samuti kohandada USA süsteemi. San Fransiscos väga täpsed nõuded liikumise erivajadustele , valgustuse energiatarbimine ja joogiveekasutus on rangelt reglementeeritud ning seda tuleb arvutustega tõestada. Meie kohalik partner oli Jennifer Tulley Architects, kes nagu LUMIAgi loob nii arhitektuuri kui ka sisearhitektuuri.

LUMIA uudised

Eelmine projekt

Tartu Ülikooli Muuseumi vara­kamber

Järgmine projekt

Solis BioDyne