Oru villa

  • #korter
  • #Viljandi
  • #Eesti
Oru villa in the greenery of Viljandi town

Asukoht

Oru 21a, Viljandi

Pindala

317 m2

Staatus

Valmis 2021

Arhitektuur

Margit Aule ja Laura Ojala

Fotod

Martin Siplane

Viljandi järveni lookleva Trepimäe lähedusse kerkisid 19. sajandi lõpul ja 20. sajandi algul villad, mis täitsid jõukamate linnakodanike ihalust väljapeetud elukeskkonnast. Villa tüüpi eramud olid oma arhitektuurilaadilt luksuslikud, pakkudes elanikele tolleaegseid uusi mugavusi. Sadakond aastat hiljem on piirkonda lisandunud Oru 21a esinduslik nüüdisaegne villa, mis sobitub harmooniliselt väärikasse ümbrusse.

Oru 21a kortermaja paikneb nõlval, avanedes kaunile Viljandi järvele. Hoone ehitusel on kasutatud põhiliselt puitu, tellist ja klaasi, mis on omavahel kokku sobitatud kaasaegses võtmes. Puitribid fassaadil sulandavad villa linnaloodusesse, klaas peegeldub kui järvevesi. Oru 21a elamu välisilme viitab ühtlasi linna ajaloolisele arhitektuurile, sest nii punast kui valge lubikrohviga kaetud tellist on Viljandis kasutatud pikalt, peaasjalikult just 19. sajandil.

Hoonel on kolm eluruumikorrust ja üks maa-alune korrus panipaikadele ning parkimiskohtadele. Korterid on suurte klaasipindade ja kõrgete lagede tõttu avarad ning valgusküllased. Oru 21a elamu on mahult sarnane naaberkrundil asuva villa Nemwaltziga.

Nagu sajandivanused eramud nii on ka Oru villa projekteeritud kvaliteetselt, esindades tänapäeva ehituslikke suundumusi ning pakkudes elanikele kaasaegseid mugavusi.

Eelmine projekt

Kuressaare piiskopilinnus

Järgmine projekt

Põltsamaa loss