Suur-Lossi elamu

  • #eramu
  • #privaatne
  • #Haapsalu
  • #Eesti
Suur-Lossi elamu

Asukoht

Suur-Lossi 14, Haapsalu

Pindala

439 m2

Staatus

Valmimisel

Arhitektuur ja sisearhitektuur

Margit Aule, Katri Vanamets ja Kristi Merilo

Visualisatsioonid

Yellow Studio

Suur-Lossi 14 kinnistu ajalooline aidahoone on näha nii 1848. aasta Haapsalu linnakaardil kui ka 1858. aastast pärineval litograafial. Esimene teadaolev ümberehitusprojekt pärineb 1925. aastast, kui endisest aidahoonest kavandati kino nimega „Empire“. Ajajooksul tehti veelgi ümberehitusi, mis lisasid ajastule iseloomulikke elemente ja 1956. aastal avati hoones kino „Oktoober“. Peale erastamist on hoones tegutsenud ööklubi „Club Impulse“.

Aidahoone, kino, ööklubi, kõik need varasemad hoone funktsioonid ei vajanud aknaid, samas asub hoone unikaalses asukohas Haapsalu Vanalinnas vaatega õhtupäikesele ja Väiksele Viigile. Uus omanik Arjan van der Kooij nägi kunagises kinos potentsiaali eramuna ja arhitektuuri väljakutseks sai, kuidas hoonet avada päikesevalgusele ja vaadetele - ühel pool on meri ja teisel pool ajalooline piiskopilinnus.

Hoovipoolse kinosaali oleme näinud ette lammutada ja see külg saab olema täielikult klaasist ja terrassidega, mis avanevad aeda. Ka hoone stalinistlikud elemendid on põnevad ja oleme säilitanud otsaviilu koos avatäidete lahendusega. Katuse kõrgus ja kalle on taastatud aidahoone järgi - sellesse lisatud sisselõiked, et avada hoonet õhtupäikesele ja merele.

LUMIA uudised

Eelmine projekt

Fahle Park

Järgmine projekt

Poska elamu