Postimehe maja

  • #Eesti
  • #Tallinn
  • #rekonstrueerimine
  • #mälestis
  • #säästev
  • #büroo
  • #tööstus
Väljak uue Postimehe maja ees Fahle kvartalis

Asukoht

Tartu mnt 80, Tallinn

Pindala

17000 m2

Staatus

Valmis 2020

Tellija

Fausto Capital

Arhitektuur

Margit Aule ja Katri Vanamets

Sisearhitektuur

studio ARGUS

Maastikuarhitektuur

KINO maastikuarhitektid

Fotod

Terje Ugandi ja Märt Lillesiim

Fahle pargi uute hoonete kavandamisel on lähtekohaks võetud ajaloolise tööstuskvartali kuju ja suunitlus. Esimeses etapis valminud Postimehe maja paikneb silmatorkavas asukohas looduslikul paeklindil ja seetõttu avanevad juba teise korruse tasapinnalt vaated Tallinna kesklinnale.

Kuuekorruselise mahu esimesed kaks kõrget korrust on ühendatud vana hoonega ning siin asuvad sissepääs, stuudiod ja ajalehe Postimees toimetus. Ülemised neli korrust moodustavad eraldi, ülejäänust kergelt nihkes mahu, mis ulatub konsoolselt majaesise väljaku kohale. Hoonealuse parkimismaja kaks miinuskorrust asuvad samuti klindi serval ja nii pääseb ka sinna loomulik valgus. Ülemine hoonemaht on kitsas ja see tagab päevavalguse pääsu ka maja sisemusse, kus asuvad nõupidamis- ja puhkeruumid. Korruste välisperimeetris paiknevad avatud kontori põhimõttel töökohad.

Postimehe maja fassaadil on kasutatud dekoratiivsesse mustrisse komponeeritud kaht toon toonis sinkjat klaasi, graafilisele fassaadirütmile annab ruumilisust naturaalse anodeeringuga alumiiniumliist. Selline kujundus on kummardus algupärasele juugendile.

Lihtne sisearhitektuur loob rahuliku fooni muidu intensiivse iseloomuga tööle. Lage katab puitribistik, palju on eksponeeritud haljast betooni ning töötsoonides ja nõupidamisruumides on kasutatud tagasihoidlikes toonides vaipkatet. Postimehe maja sisu on läbi ajaloo täitnud inimesed – selle meenutuseks esitlevad ruumide klaasseinad Eesti kultuuriruumi kujundanud mõjukaid isikuid.

Meediakajastus

Eelmine projekt

Haapsalu linnus

Järgmine projekt

Park Hotell Viljandi